ul. Jana III Sobieskiego 12/1, Gliwice, woj. Śląskie

OPTYMALNA ODBUDOWA BEZZĘBIA TYLKO W SOBIESKIM

  • optymalne rozmieszczenie 4 implantów równolegle do siebie gwarantujące właściwą pracę implantu przy siłach zgryzowych wzdłuż osi każdego z implantów eliminujących krytyczne przeciążenia
  • eliminacja konieczności wykonywania zabiegów regeneracji bazy kostnej (takich jak sinus lift i augmentacja kości)
  • skuteczność wprowadzania implantów 99%. 
  • zmniejszenie szerokości uzupełnienia na wyrostku zębodołowym o 2 razy względem protez na implantach 
  • 100% elementów wytwarzanych w innowacyjnej technologii druku 3D w proszkach stopów tytanu
  • obniżenie masy uzupełnienia protetycznego o 26% względem uzupełnień z tlenku cyrkonu oraz o 100% względem stopów chromokobaltu!
  • zwiększenie wytrzymałości uzupełnienia protetycznego względem rozwiązania ALL-on-4 o 30 raza względem pracy akrylanowo-tytanowej oraz o 4 razy względem pracy cyrkonowej (Asklepios hygienic bridge 2450 MPa, akrylanowo-tytanowa 80MPa, cyrkonowo 600 Mpa na zginanie)
  • powtarzalność osi wprowadzenia implantów na podstawie ASKLEPIOSguide – 3 do 4 stopni
  • parametry uzupełnienia zweryfikowane naukowo przez nasz Zespół w ramach naszego centrum B+R
  • W trudnych przypadkach możliwość zastosowania indywidualnych drukowanych implanto-skafoldów opatentowanych przez CPPBIMIS ASKLEPIOS sp zoo 
  • rozwiązanie opracowane, wdrożone i zweryfikowane naukowo przez Zespół dr Joanny Dobrzańskiej i dr. Lecha Dobrzańskiego

Doświadczeni Eksperci.
Praktycy, Naukowcy i Innowatorzy.

Zespół pod kierunkiem dr n. med. Joanny Dobrzańskiej i dr. inż. Lecha Dobrzańskiego przeprowadził ponad 2500 udanych kompleksowych leczeń uśmiechów Pacjentów, korzystając zarówno z ich naturalnych zębów, jak i implantów stomatologicznych. Wdrożyliśmy jako pierwsi w Polsce tytanowe drukowane uzupełnienia protetyczne, a od 2018 roku wszystkie zabiegi implantologiczne odbywają się w Sobieskim przy użyciu opracowanych przez nas szablonów implantologicznych. Od tego samego roku wszystkie uzupełnienia protetyczne, w tym implantologiczne, są wykonywane w technologii druku 3D.

Nie prowadzimy sponsorowanych współprac z influencerami, nie leczymy celebrytów, nie spędzamy poranków w telewizji śniadaniowej, nie kręcimy rolek na instagrama w Dubaju. Zaoszczędzony czas poświęcamy na przywracanie gwiazdorskich uśmiechów naszym Pacjentom. 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i tysiącom przeprowadzonych badań zdobyliśmy kilkadziesiąt międzynarodowych nagród, patentów i zgłoszeń patentowych na innowacyjne rozwiązania stomatologiczne oraz opublikowaliśmy liczne artykuły naukowe w renomowanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym. Łączymy praktykę medyczna z wiedzą, a wszystkie działania weryfikujemy w trakcie prac badawczo-rozwojowych.

DRUKOWANE STOPY TYTANU

NISKA MASA, WYSOKA WYTRZYMAŁOŚĆ, DOKŁADNA GEOMETRIA, TECHNOLOGIA ASKLEPIOS

Zespół dr Joanny Dobrzańskiej i dr. Lecha Dobrzańskiego jako pierwszy w Polsce i jako jeden z pierwszych w Europie wdrożył do codziennej praktyki stomatologicznej zastosowanie spiekanych stopów tytanu grade 23 ELI, dedykowanych zastosowaniom implantologicznym, także do rozwiązań protetycznych.

Nasze badania nad technologią druku 3D SLS/SLM sięgają 2016 roku. Od 2019 roku skutecznie stosujemy tę technologię w oparciu o nasze autorskie parametry. Tysiące godzin spędzonych na optymalizacji parametrów druku oraz niezliczone badania materiałoznawcze połączone z badaniami z użyciem komórek osteoblastów, które są budulcem kości doprowadziły do uzyskania parametrów wytrzymałościowych elementów drukowanych znacząco wyższych od parametrów elementów frezowanych technologią CNC w tym samym materiale.

Nasze rozwiązania tytanowe są bardzo wytrzymałe, optymalne pod względem geometrii a także przebadane pod względem biozgdoności.

NAJWAŻNIEJSZE PARAMETRY NASZYCH PRAC:

  • masa mniejsza o 100% względem prac na stopach CoCr oraz o 25% względem prac na tlenku cyrkonu
  • wytrzymałość większa o 25% względem prac frezowanych z tego samego stopu
  • wytrzymałość większa o 4 razy względem prac na podbudowie z tlenku cyrkonu
  • potwierdzona biozgodność stosowanego materiału w badaniach własnych
  • przekrój przez przęsło nawet 2 razy mniejszy niż w pracach tytanowo-akrylanowych.

 

Wykresy pochodzą z prac własnych publikowanych przez dr. inż. Lecha Dobrzańskiego

20 nagród na całym świecie w stomatologii.

Nasza praca w naszym dziale B+R zaowocowało wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, które wdrożyliśmy do naszej oferty. Byliśmy nagradzani ponad 20 razy na targach wynalazczości na całym świecie (Brazylia, Korea Południowa, Sri Lanka, Chiny, Hong-Kong, Kanada, Polska). Posiadamy 10 własnych patentów chroniących nasze innowacyjne rozwiązania. Zostaliśmy nagrodzeni prestiżowym tytułem Ambasadora Innowacji.

Własne centrum inżynierii stomatologicznej z działem badawczo-rozwojowym

druk 3D SLS/SLM, frezowanie CNC,
CAD/CAM, druk 3D SLA, ALD, mikroskopia

Centrum Inżynierii Stomatologicznej Asklepios należące do nas realizuje wszystkie wykonywane w naszej klinice prace protetyczne.   

Posiadamy najbardziej rozbudowaną bazę technologiczną oraz programową w Polsce. Jako pierwsi w kraju opracowaliśmy opatentowane przez nas indywidualne drukowane implany tytanowe. Jesteśmy pionierami stosowania drukowanych uzupełnień protetycznych ze stopów tytanu w techniologii SLS/SLM. Posiadamy w ofercie autorskie rozwiązania takie jak TITANIUM HYGIENIC BRIDGE, asklepiosMONOBRIDGE, ASKLEPIOSquide, asklepiosTELESCOPIC i wiele innych.

Wszystkie prace wykonujemy całkowicie cyfrowo. Każda nasza praca posiada bliźniaka cyfrowego.

Jako jedynie w Polsce posiadamy w jednym miejscu: drukarki 3D do druku w metalu w technologii SLS/SLM, przemysłowe centrum frezarskie CNC marki FANUC, drukarki 3D w technologii SLA, urządzenie ALD, w pełni wyposażone laboratorium jakościowe wyposażone w dwa mikroskopwy marek Nikon i Leica oraz w pełni profesjonalne zaplecze programowe oparte o oprogramowanie EXOCAD, 3SHAPE, DENTAL WINGS, AUTODESK, MATERIALISE i wiele innych.

Przede wszystkim posiadamy unikalny Zespół Ekspertów stosowujących od 11 lat najnowocześniejsze technologie w inżynierii stomatologicznej.

Która sytuacja najlepiej pasuje do Twojego problemu?

Odbudowa pełnego uśmiechu.

Pacjent lat 70.

Praca oparta na 4. implantach w łuku górnym i 4. implantach w łuku dolnym.

Plan leczenia: ekstrakcje zębów paradontalnych, eliminacja stanów zapalnych w bazie kostnej, wykonanie implantacji w oparciu o szablony ASKLEPIOSquide jednoczasowo łuku dolnego i górnego, wykonanie odbudowy protetycznej łuku dolnego i górnego jednoczasowo

Szczegóły rozwiązania: Liczba implantów: 4 implanty w łuku górnym; 4 implanty w łuku dolnym

Rodzaj pracy: most tytanowy ASKLEPIOS titanium hygienic bridge łuku dolnego i górnego

Szczegóły oferty: chirurgia, implantologia, implantoprotetyka

Nasze uśmiechy.
Wyjątkowe. Jak nasi Pacjenci.

Nasza praca przede wszystkim przywracanie tego co najcenniejsze czyli uśmiechu. Pacjenci, którzy do nas trafiają często mają wiele powodów do zmartwień. W szczególności stomatologicznych, ale rzutujących na całe ich życie. Po wielu skomplikowanych procedurach wymagających od całego naszego  Zespołu wielkiego kunsztu i zgrania prowadzą do najpiękniejszej chwili, czyli wykonania zdjęć dokumentujących metamorfozę. To zwykle błysk w oczach (których na zdjęciach nie widać) potwierdza, że wykonaliśmy swoją pracę jak należy!

Poznaj nasze metamorfozy i przekonaj się, że warto także dokonać takiej zmiany w swoim życiu!

Jak tworzymy uśmiechy?
Z najnowszą technologią. Cyfrowo.

Piękny nowy uśmiech uzyskany w przypadku utrwaty zęba i zastąpienia go implantem lub implantami to w dzisiejszych warunkach prawdziwe arcydzieło najnowocześniejszej technologii. Już w trakcie wizyty konsultacyjnej prowadzonej przez dr n. med. Joannę Dobrzańską korzystamy ze specjalistycznego oprogramowania. Wsłuchując się w oczekiwania Pacjenta, wybieramy optymalne pod względem czasu realizacji planu leczenia oraz wykorzystania tkanek własnych rozwiązanie technologiczne pozwalające na przywrócenie uśmiechu.

W każdym leczeniu implantoprotetycznym korzystamy z cyfrowego planowania i nawigowania każdego zabiegu chirurgicznego. Korzystamy przy tym z szablonów chirurgicznych ASKLEPIOSguide opracowanych i opatentowanych przez nas. Pozwalają one na wykonanie zabiegów z minimalną ingerencją w tkanki miękkie Pacjenta dokładnie osadzając implant zgodnie z pierwotnym projektem. Nie wymagają przy tym stosowania przez operatora dodatkowych śrub mocujących.

Każde uzupełnienie protetyczne realizowane w naszej klinice jest wykonywane w druku 3D. Technologia ta zapewnia najwyższą wytrzymałość, powtarzalność kształtu, skrócenie czasu realizacji leczenia oraz wydłużoną gwarancję. Rozwiązania protetyczne wykonywane u nas umożliwiają także zawsze wykonanie prostego serwisu, który nie wymaga niszczenia całego uzupełnienia protetycznego.

Droga do pięknego uśmiechu?
Dobry plan. Minimalnie inwazyjny. Optymalny. Bez bólu.

Konsultacja implantologiczna to najważniejszy etap leczenia. To właśnie na pierwszej wizycie wykonujemy w naszej klinice pełną diagnostykę zębów i bazy kostnej. Do tego celu niezbędne jest wykonanie badania CBCT, a więc komputerowego tomografu wiązki stożkowej, który pozwoli wybór optymalnego planu leczenia, wyboru rozwiązania protetycznego oraz określenia planu leczenia, czyli naszej mapy drogowej, w której opisane są niezbędne do pokonania etapy.

Konsultacja wykonawana jest przez dr n. med. Joannę Dobrzańską z aktywnym udziałem naszych inżynierów stomatologicznych pod kierownictwem dr. inż. Lecha Dobrzańskiego. Korzystając z doświadczenia i zaawansowanej technologii dobranie optymalnego planu leczenia jest znacznie prostsze.

Zawsze przedstawiamy optymalną propozycję oraz rozwiązania altarnatywne, wraz z przedstawieniem wszystkich za i przeciw. Dzięki temu masz pewność dokonania świadomego wyboru. Przedstawiamy także rozwiązania przykładowe wybrane z bogatego portfolio naszych prac wykonanych w przeszłości.

Przeprowadzamy także leczenie w trudnych przypadkach, gdzie wymagane jest niestadardowe podejście. Zawsze mamy przy tym na uwadze dobro Pacjenta, tak aby nasza ingerencja była możliwia jak najmniejsza a okres leczenia jak najkrótszy.

W naszej klinice każdy zabieg implantologiczny wykonywany jest z użyciem szablonów chirurgicznych ASKLEPIOSguide. Dzięki temu masz pewność prawidłowego umieszczenia implantów z optymalnym wykorzystaniem bazy kostnej, a jednocześnie skracając czas zabiegu do minimum przy zapewnieniu minimalnej ingerencji w tkanki miękkie Pacjenta.

Protetykę wykonujemy zawsze jako rozwiązania przykręcane lub z opcją łatwego ściągania, tak aby możliwy był prosty serwis każdego wykonanego u nas uzupełnienia protetycznego.

Implantologia cyfrowa.

Implantologia cyfrowa to przede wszystkim wyjątkowe podejście DENTISTRY 4.0, wdrożone już wiele lat temu w naszej klinice. To przede wszystkim profesjonalne,  w pełni inżynierskie, wsparcie lekarzy dentystów na każdym etapie planowania i realizacji leczenia implantologicznego. Bo wykorzystanie najnowocześniejszych technologii rozpoczyna się już na pierwszej wizycie, kiedy rozpoczynamy poszukiwanie najlepszego dla Ciebie rozwiązania. Już w trakcie pierwszej wizyty analizujemy możliwości wykorzystania zarówno zaawansowanych implantów jak i wykorzystanie zabiegów regeneracji kości, tak aby twój uśmiech posiadał jak najlepsze fundamenty optymalnie wszczepionych implantów.

Każdy zabieg implantologiczny to współpraca specjalistycznego oprogramowania CAD, druku 3D SLS/SLM i druku 3D SLA i frezowania CNC. Wszystko po to, aby powtarzalność zabiegu względem projektu była jak najlepsza a ingerencja w tkanki Pacjenta minimalna.

Wreszcie twoje zęby – przykład, że inżynieria stomatologiczna ma swoje wymierne korzyści. Dzięki stosowanu zaawansowanego druku 3D, także w stopach tytanu, twoje zęby są funkcjonalne, zdolne do przenoszenia dużych sił zgryzowych, a przy tym zawsze piękne.

Doświadczeni Eksperci.
Praktycy, Naukowcy i Innowatorzy.
W implantologii.

Zespół pod kierunkiem dr n. med. Joanny Dobrzańskiej i dr. inż. Lecha Dobrzańskiego z powodzeniem przeprowadził ponad 2500 udanych kompleksowych leczeń uśmiechów naszych Pacjentów w oparciu zarówno o zęby Pacjentów jak i o implanty stomatologiczne. Wdrożyliśmy jako pierwsi w Polsce tytanowe drukowane uzupełnienia protetyczne. Od 2018 roku wszystkie zabiegi implantologiczne odbywają się w Sobieskim z użyciem opracowanych przez nas szablonów implantologicznych. Od 2018 roku wykonujemy wszystkie uzupełnienia protetyczne, w tym implantologiczne w technologii druku 3D. 

Nasze wieloletnie doświadczenie poparte jest tysiącami przeprowadzonych przez nas badań, które przełożyły się na kilkadziesiąt międzynarodowych nagród, patentów i zgłoszeń patentowych na unikalne stomatologiczne rozwiązania oraz liczne publikacje naukowe w najbardziej prestiżowych czasopismach o zasięgu międzynarodowym. Łączymy praktykę z wiedzą, a wszystko co robimy weryfikujemy w trakcie prac badawczo-rozwojowych.

Opinie
naszych Pacjentów

Nasze sprawdzone rozwiązania. Dla Ciebie. W implantologii.

Nasza codzienna praca to przywracanie uśmiechów Pacjentom, którzy utracili swoje zęby. Wykorzystujemy w tym celu zdobycze technologii. Przede wszystkim projektując prace protetyczne zawsze z użyciem technologii CAD/CAM. Elementy protetyczne wytwarzamy w technologii druku 3D SLS/SLM. Stosujemy skanery wewnątrzustne oraz protetyczne. Wszystko po to aby nasz Pacjent znów mógł uśmiechać się szeroko i w pełni korzystać ze swoich zębów.

Opracowaliśmy wiele unikalnych na rynku rozwiązań opartych o implanty stomatologiczne. Poznaj te rozwiązania poniżej!

TITANIUM HYGIENIC BRIDGE

optymalny w trudnych przypadkach.
most z opcją ściągania.

Centrum Sobieski jest jedyną kliniką w Polsce gdzie możliwe jest wykonanie mostu opartego na implantach umożliwiającego zachowanie pełnej higieny u Pacjentów po chorobie przyzębia, która spowodowała znaczne zaniki kostne. Do tej pory Pacjenci skazani byli na częste wizyty kontrolne i długotrwałe zabiegi higienizacyjne każdego dnia. Teraz dzięki naszemu rewolucyjnemu rozwiązaniu możliwe jest wykonanie super lekkiego, tytanowego mostu opartego na implantach z możliwością prostego czyszczenia!

Tytanium hygienic bridge to wygoda, lekkość, pewność osadzenia, najwyższa estetyka i pełna higiena dla każdego Pacjenta!

Masz chorobę przyzębia (tzw. paradontozę)? Oglądnij film i przekonaj się, że to rozwiązanie jest dla Ciebie!  Umów się na konsultację i ciesz się pięknych uśmiechem przez długie lata!

ASKLEPIOSmonobridge.

najdokładniejsza technologia na 6 implantach.

System nawigowania ASKLEPIOSguide to gwrancja najwyższej dokładności umiejscowienia implantów. Oprócz skrócenia czasu zabiegu pozwala także wykonać mosty protetyczne zintegrowane z pełnoprawnymi łącznikami indywidualnymi. To zadanie wymagające olbrzymiej precyzji na każdym etapie pracy protetycznej. Dzięki rutynowemu stosowaniu szablonów implantologicznych do każdego zabiegu w tej chwili pona 98% prac protetycznych w naszej klinice jest przykręcanych.

Pacjent dzięki temu ma pewność prawidłowego rozłożenia sił zgryzowaych na implanty oraz łatwego serwisu pracy protetycznej przez cały okres jej użytkowania. Mostu protetycznego nie będzie trzeba niszczyć jeśli z jakiś powodów konieczny będzie jego demontaż np. dla wykonania poszerzonego zabiegu higenizacyjnego. To dla Pacjenta olbrzymia wygoda, gdyż praca protetyczna jest jednym elementem, który nie jest nigdzie klejony  oraz bezpieczeństwo wydanych pieniędzy w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności a dla Lekarza Dentysty spokój, że zawsze może optymalnie zadbać o tkanki wokół uzupełniania protetycznego.

Brakuje Ci zębów i chcesz je odbudować z wykorzystaniem implantów? Chcesz, żeby praca była zaprojektowana precyzyjnie i żeby implanty służyły Ci jak najdłużej?  Chcesz mieć pewność, że wykorzystamy maksymalnie korzystnie warunki jakie masz w jamie ustnej?  Umów się na konsultację i ciesz się pięknych uśmiechem przez długie lata!

ASKLEPIOStelescopic
na 4 implantach

tytanowa podbudowa, korony teleskopowe.
z opcją ściągania

ASKLEPIOStelescopic to rozwiązanie wysokoestetyczne przeznaczone przede wszystkim dla osób chcących zastąpić zwykłą protezę osiadającą rozwiązaniem o maksymalnym utrzymaniu gwarantującym odbudowę wyrostka zębodłowego i zębów z jednoczesnym zachowaniem najwyższej estetyki i łatwości użytkowania.

Najważniejsze cechy tego rozwiązania: podbudowa z drukowanego stopu tytanu/ drukowane korony teleskopowe ze zintegrowanym łącznikiem indywidualnym / możliwe do stosowania w trudnych warunkach

ASKLEPIOSbar. 2 implanty i pełny łuk.

zamień swoją protezę całkowitą i uśmiechaj się!

ASKLEPIOSbar to rozwiązanie wysokoestetyczne przeznaczone przede wszystkim dla osób chcących zastąpić zwykłą protezę osiadającą rozwiązaniem o maksymalnym utrzymaniu gwarantującym odbudowę wyrostka zębodłowego i zębów z jednoczesnym zachowaniem najwyższej estetyki i łatwości użytkowania.

Najważniejsze cechy tego rozwiązania: podbudowa z drukowanego stopu tytanu/ drukowane korony teleskopowe ze zintegrowanym łącznikiem indywidualnym / możliwe do stosowania w trudnych warunkach

pojedyncze punkty implantologiczne.

cyfrowa technologia. Korzyści druku 3D.

Brakuje Ci pojedynczego zęba. A może brak ci 2-3-4 zębów koło siebie? Mamy rozwiązanie także dla Ciebie! proponujemy przykręcane korony oparte na implantach. Dzięki nawigowanym zabiegom implantologicznym procedura ta jest szybka, bezbolesna i daje spektakularne efekty estetyczne, zarówno w odcinku przednim jak i bocznym.

Cena naszych usług implantologicznych to wypadkowa wielu czynników. Już od pierwszej wizyty, kiedy opracowujemy plan leczenia masz kontakt z najbardziej zaawansowaną technologią. Zawsze bowiem wizyta ta odbywa się w oparciu o badania z tomografu CBCT. Zespół naszych doświadczonych Ekspertów dobiera optymalne rozwiązanie protetyczne dla warunków panujących w twojej jamie ustnej.

Przekonaj się sam! Zapraszamy na konsultację! Dzwoń pod numer 728 55 66 77!

Nasi Eksperci

Poznaj zespół naszych Ekspertów. To oni zadbają o twój uśmiech!

null

dr n. med. Joanna Dobrzańska

protetyka / implantoprotetyka / stomatologia estetyczna
null

dr inż. Lech Dobrzański

Inżynier Stomatologiczny
null

lek. dent. Michał Pysz

Implantoprotetyka / implantologia / chirurgia / endodoncja
null

lek. dent. Aleksander Gut

implantologia / chirurgia

Kadra Sobieskiego i Asklepiosa

null

Magdalena Jonek

higienistka stomatologiczna
null

Milena Brzezińska

technik dentystyczny / ceramista
null

mgr inż. Karolina Rudziarczyk - Jagoda

inżynier stomatologiczny
null

Aneta Nowak

higienistka stomatologiczna
null

Krystyna Szewczenko

technik dentystyczny / akrylanista
null

mgr Dagmara Wierzańska

manager kliniki
null

prof. dr hab inż. MDr H.C. Prof. hon. Leszek A.Dobrzański

Dyrektor Centrum Naukowego

Centrum Badawczo-Rozwojowe

null

mgr inż. Justyna Hajduczek-Jarka

0
LAT CYFROWEJ STOMATOLOGII
0
ODBUDOWANYCH UŚMIECHÓW
0
ŚWIATOWYCH NAGRÓD TARGÓW WYNALAZCZOŚCI
0
WŁASNYCH PATENTÓW
0
IMPLANTÓW WSZCZEPIONYCH Z NAWIGACJA