ul. Jana III Sobieskiego 12/1, Gliwice, woj. Śląskie
Witamy w Sobieskim
tu technologia spotyka się ze stomatologią
Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI to miejsce, w którym stomatologia zyskuje swoje profesjonalne oblicze. Już ponad od 14. lat odbudowujemy uśmiechy realizując leczenie z zakresu implantoprotetyki, protetyki, mikroskopowej endodoncji, implantologii oraz stomatologii estetycznej. Posiadamy najnowocześniejszą w Gliwicach i jedną z najnowocześniejszych na Śląsku pracownię tomografu CBCT oraz najnowocześniejsze w Polsce Centrum Inżynierii Stomatologicznej Asklepios oparte w 100% na technologii CAD/CAM co pozwala nam zagwarantować najwyższą jakość usług w najkrótszych możliwych terminach.
Z powodzeniem realizujemy pełne plany leczenia dla Pacjentów przyjeżdżających z zagranicy oraz tych, którzy dysponują ograniczonym czasem. Aby sprostać oczekiwaniom korzystamy wyłącznie z najlepszych i najnowocześniejszych metod, materiałów oraz urządzeń, które znajdują się w naszym gabinecie i są wykorzystywane przy leczeniu każdego Pacjenta.
Poznamy się! Mamy nadzieję, że także twój uśmiech zyska nowe oblicze z nami!
Doświadczeni Eksperci.
Praktycy, Naukowcy i Innowatorzy.
Głównym Endodontą naszej kliniki jest dr n. med. Joanna Dobrzańska, specjalizująca się w leczeniu także trudnych przypadków. Już w latach 2008-2012 przeprowadziła bardzo szerokie badania nad skutecznością leczenia endodontycznego z użyciem płynnej gutaperki, która to metoda aktualnie jest stosowana w naszej klinice w każdym leczeniu. Lekarze Dentyści Centrum Sobieski korzystają z wiedzy i doświadczenia z powodzeniem realizując plany leczenia endodontycznego oparte o posiadaną przez cały Zespół wiedzę.
Dr n. med. Joanna Dobrzańska w ramach swojej pracy na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach przeprowadziła gruntowane badania z użyciem ponad 100 zębów szczelności wypełnień kanałów korzeniowych. W ramach tych badań miała okazję zweryfikować sposób w jaki wykonuje wypełnienie kanałów korzeniowych a jednocześnie opracowała sposób weryfikacji tej szczelności z użyciem specjalistycznych mikroskopów: stereoskopowym świetlnym oraz skaningowym elektronowym, a także świetlnym. Praca naukowa połączona z prowadzeniem równocześnie codziennej praktyki lekarskiej zaowocowało zdobyciem unikalnej wiedzy i umiejętności, które pozwalają na realizację leczenia w trudnych przypadkach. Wnikliwe studia literaturowe publikacji zarówno polskojęzycznych jak i obcojęzycznych z całego świata pozwoliły także na poznanie światowych trendów i wybór najlepszej i najskuteczniejszej metody leczenia kanałowego, która jest z powodzeniem stosowana w naszym Centrum od samego początku jego istnienia i pozwoliła na uratowanie wielu zębów przed usunięciem. Zdobyte już umiejętności są stale uzupełniane w trakcie licznych konferencji i kursów. Wszystkie te działania zaowocoały przygotowaniem rozprawy doktorskie pt. “Analiza szczelności wypełnień kanałów korzeniowych”. W kolejnych latach dr Dobrzańska z uczestniczyła w wielu konferencjach i kursach z tego zakresu gdzie prezentowała wyniki swoich badań poszerzone o wnikliwe obserwacje ze swojej codziennej praktyki.
Posiadana unikalna wiedza i doświadczenie pozwala nam podjąć się leczenia trudnych przypadków
Leczenie kanałowe.
Pod mikroskopem. Z kontrolą CBCT.
Leczenie endodontyczne (kanałowe) polega na zastąpieniu zapalnej lub martwej miazgi z komory i kanałów korzeniowych zęba materiałem wypełniającym. W tym celu należy poszerzyć kanał zabezpieczając go przed zakażeniem, nadać mu odpowiedni kształt i wypełnić biozgodnym materiałem, który pozwoli na zachowanie jego fizjologicznych funkcji przez kolejne lata.
Nasze Centrum specjalizuje się w wykonywaniu profesjonalnego leczenia endodontycznego (kanałowego) przy wykorzystaniu najnowocześniejszego i najskuteczniejszego obecnie termoplastycznego systemu wypełniania kanałów na ciepło, który zapewnia szczelne wypełnienie kanału i co za tym idzie pozwala na zachowanie zębów, skazanych jeszcze niedawno na usunięcie, na wiele lat. Aby zapewnić najlepszą skuteczność wykonywanego leczenia wykorzystujemy do jego przeprowadzenia mikroskop zabiegowy oraz lupy stomatologiczne. Do diagnostyki w przypadkach skomplikowanych w cenie leczenia wykorzystujemy także tomografię wiązki stożkowej RTG 3D. Dzięki temu mamy pewność, że wykonane leczenie jest przeprowadzone prawidłowo.
Ponowne leczenie kanałowe.
Ponowne leczenie endodontyczne, zwane także “re-endo” wykonuje się wtedy gdy pierwotnie przeprowadzone leczenie kanałowe było nieprawidłowe. Źle przeprowadzona procedura leczenia kanałowego ma miejsce wtedy, gdy kanały korzeniowe są niedopełnione lub nieprawidłowo wypełnione materiałem zastępczym, czego objawami mogą być zmiany zapalne w kości i dolegliwości bólowe. Ogniska infekcji w tkance kostnej pojawiają się ze względu na nagromadzenie bakterii w niedopełnionym lub nieszczelnie wypełnionym kanale korzeniowym. Stan taki wymaga ponownego opracowania kanałów i ich szczelnego wypełnienia, czego efektem będzie wygojenie zmian zapalnych w kości i wyeliminowanie ewentualnych dolegliwości bólowych.
W naszym Centrum w trakcie każdego leczenia kanałowego wykonujemy komplet zdjęć kontrolnych pozwalających na dokonanie szczegółowej oceny wykonanych etapów leczenia. Warto także zwrócić uwagę, że zęby, które zostały przeleczone kanałowo powinny znajdować się pod stałą kontrolą, tak aby eliminować już pierwsze symptomy zmian zapalnych.
Mikroskop zabiegowy.
W Centrum Medycyny i Stomatologii SOBIESKI specjalizujemy się w wykonywaniu zaawansowanego leczenia kanałowego z użyciem mikroskopu zabiegowego. Stosujemy go rutynowo we wszystkich procedurach endodontycznych wykonywanych w naszym Centrum bez dodatkowych opłat.
To bardzo istotne w przy leczeniu endodontycznym, żeby procedury wykonywane były pod kontrolą wzroku lekarza. Dzięki temu możemy wykonywać zabiegi przy trudnej anatomii kanałów korzeniowych, w szczególności z dodatkowymi kanałami lub zakrzywieniami. W połączeniu z diagnostyką 3D Pacjent zyskuje pewność dokładnego oczyszczenia kanałów, prawidłowego ich wypełnienia przy jednoczesnym skróceniu czasu trwania zabiegu.
Mikroskop zabiegowy umożliwia radykalne zwiększenie dokładności i precyzyji wykonywanych zabiegów endodontycznych, skracając ich czas. Dzięki niemu możemy wykonywać zabiegi na jednej wizycie.
W naszej klinice wszyscy lekarze stosują mikroskop zabiegowy do każdej procedury, która tego wymaga bez dodatkowych opłat.
Tomograf wiązki stożkowej CBCT. Pełna diagnostyka 3D każdego leczenia endodontycznego.
Komputerowy tomograf wiązki stożkowej czyli CBCT lub po prostu aparat 3D to kluczowy narzędzie do postawienia prawidłowej diagnozy związanej z rozponaniem i zaplanowaniem leczenia endodotnycznego (kanałowe). CBCT w połączeniu z rutynowym stosowaniem mikroskopu zabiegowego pozwala na osiągnięcie niespotykanej dotąd precyzyji planowania i wykonywania zabiegów endodontycznych. Lekarz prowadzący leczenie może bowiem wykorzystując dostępny w naszym Centrum aparat amerykańskiej firmy Gendex model GXDP-700 najlepszą rozdzielczość zdjęć 3D na rynku i prześledzić tor całego kanału nerwu aż do wierzchołka prawidłowo oceniając rokowania zabiegu oraz odpowiednio dobierając niezbędne do przeprowadzenia leczenia narzędzia.
W naszym Centrum zabiegi endodontyczne zawierają w cenie wykonanie wszystkich niezbędnych zdjęć 3D w trakcie leczenia. Dzięki temu Pacjent ma pewność, że jego ząb zostanie prawidłowo zdiagnozowany w wszystkie etapy leczenia endodontycznego zostaną prawidłowo zweryfikowane.
W każdym leczeniu endodontycznym stosujemy także aparaty małoobrazkowe RTG znajdujące się przy każdym fotelu w naszym Centrum, tak aby każdy etap leczenia był wykonany perfekcyjnie zwiększając dzięki temu żywotność leczonego zęba w długim okresie.
Chronimy zęby przed usunięciem.
Skutecznie. Na lata.
dania Salehrabi i wsp.* (wykonane i opublikowane w 2004 roku w USA), które objęły 1 462 936 zębów leczonych endodontycznie wykazały, że po 8 latach od zakończenia leczenia kanałowego, 97 % zębów zachowało swoją funkcjonalną użyteczność w jamie ustnej. Te same badania wykazały że wśród 3% niepowodzeń, większość została ujawniona w ciągu pierwszych trzech lat od zakończenia leczenia i wynikała z nieprawidłowo wypełnionych kanałów korzeniowych lub przyczyn jatrogennych, jak złamania korzenia lub korony. Asgary i wsp.** wykazali z kolei, że wraz ze wzrostem dokładności wypełnienia kanałów korzeniowych i odbudowy filaru zmniejsza się ryzyko powstania zmian okołowierzchołkowych.
Ząb ludzki, pomimo utraty swojej żywej części po odpowiednim wypreparowaniu wnętrza i zastąpieniu żywej tkanki biozgodnym materiałem zastępczym, może z powodzeniem pełnić rolę naturalnego implantu zębowego, spełniając tym samym zarówno funkcje kosmetyczne jak i odtwarzając odpowiednie funkcje w układzie stomatognatycznym. U wszystkich, a zwłaszcza u pacjentów z grupy ryzyka, najistotniejszą profilaktyką zębopochodnych ognisk zakażenia jest wczesne wykrywanie próchnicy i chorób przyzębia. Niezależnie od klasyfikacji klinicznej choroby, czyli procesu zapalnego lub martwiczego toczącego się w miazdze zębowej istnieje możliwość skutecznego leczenia endodontycznego. Jak wynika z przytoczonych informacji należy stawiać duży nacisk na jakość opracowania i wypełniania kanałów korzeniowych, ze względu na poważne obniżenie powikłań w postaci zmian okołowierzchołkowych, a tym samym zagwarantowanie sukcesu w leczeniu endodontycznym.
Doświadczenie, wiedza
i wykorzystanie najnowszej technologii
Nasi Eksperci
Poznaj zespół naszych Ekspertów. To oni zadbają o twój uśmiech!